GRÜNER SEE

Grüner See czyli Jezioro Zielone w Austrii to jedno z najbardziej nietypowych jezior w Europie.

Znajduje się w pobliżu miejscowości Tragoess a nazwę swoją zawdzięcza niezwykle czystej i przejrzystej wodzie. To jednak nie dlatego jest takie wyjątkowe. Jezioro można podziwiać tylko…. przez kilka miesięcy w roku!!  Przez większą część roku jezioro ma głębokość zaledwie 1 metra. Wszystko zmienia się na wiosnę, kiedy to wskutek topnienia śniegu w okolicznych górach poziom wody podnosi się nawet do 12 metrów a pod wodą znikają okoliczne drzewa, skały, przybrzeżne drzewa i turystyczne szlaki.

GRÜNER SEE
Ekipa rowerzystów z Wiednia

Razem z grupą „Wycieczki rowerowe Wiedeń”  postanowiliśmy zobaczyć to niezwykłe jezioro Grüner See. Śmiechu i wygłupów po drodze było co nie miara 🙂 .

GRÜNER SEE
Dziewczyny próbowały przekupić traktorzystę żeby je zabrał.

Trasa okazała się bardziej wymagająca niż myśleliśmy. Ciężki podjazd na wysokość 1100 m. n.p.m. a w nagrodę czekały na nas piękne widoki i zasłużony odpoczynek.

GRÜNER SEE
Typowa austryjacka zupa Kaspressknödel
GRÜNER SEE
GRÜNER SEE

Po dojechaniu na miejsce zrobiliśmy sobie godzinną przerwę i kto chciał mógł popływać w jeziorze Grüner See. Co niektórzy byli tak zmęczeni, że o drodze powrotnej słyszeć nawet nie chcieli  🙂

GRÜNER SEE
GRÜNER SEE

Wycieczka liczyła 20 osób wszyscy dali radę, na koniec wszyscy poszliśmy na piwko do austryjackiej gospody, a o godzinie 23 byliśmy już w Wiedniu.

About The Author

Witamy na naszej stronie o wyprawach rowerowych. Kilka lat temu zaraziliśmy się turystyką rowerową z namiotem i nie możemy się wyleczyć :)

8 Comments

  1. Od dwóch lat nurkowanie w tym jeziorze jest zabronione.
    Niestety 😉

  2. jezioro wygląda przepięknie pod wodą 🙂 kolor tafli zaprasza do nurkowania

  3. Ale czyściutka woda! Wygląda to oszałamiająco. Pięknie!

  4. Już od roku się tam wybieram zanurać i jakoś nie mogę dotrzeć. :(((

  5. o jaaaa, przepiękne!!! i te góry wokół! w ogóle nie słyszałam nigdy o takich znikających i pojawiających się jeziorach, chciałabym zobaczyc je o różnych porach roku, super to musi wyglądać

  6. Nigdy nie widziałam tak pięknego jeziora! Także warto było przejechać tej wielki podjazd 🙂 To drzewo podwodne jest cudowne..

  7. Słyszałam już o tym jeziorze, to raj dla nurków! Tylko coś mi się zdaje, że woda musi być w nim strasznie zimna…

  8. O łał. Wygląda niesamowicie! I jest pięknie czyste. Takie sezonowe wysychające cieki kojarzyły mi się raczej z brudnym mułem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Translate »
Close